MATO-DUO s.r.o.

Příliš slunce v místosti také škodí

Pokud máte okna kanceláře, bytu nebo pokoje  ve kterém trávíte vice času obráceny směrem k slunci, tak víte, že i svitu blahodárného slunce je někdy už moc. Obzvláště na konci léta, kdy už je člověk vyhřátý až moc a vedro je i v noci, je příjené schovat se někam do stínu.

Pokud trávíme většinu dne v uzavřené místnosti nebo v převážně prosklené místnosti nemáme před slunečním svitem moc šancí někam uniknout. Kancelář nebo dům má ve vzrostlé zahradě jen málokdu, nezbývá bež se poohlédnout po jiných možnostech jak zabránit vstupu slunečního svitu do místnosti. Pěkná článek na toto téma všel v tomto magazínu: http://www.tydenzen.cz/

Stínící technika v oknech pomáhá

Prostředky, které nám pomáhají zabránit vstupu slunečního svitu do místnosti se souhrně nazávají stínící technika. Patří mezi ně všelijaké markýzy, slunečníky, protisluneční folie a také žaluzie. Ty jsou jednou z nejznámějších pomůcek, které se při stínění domu, bytu nebo kanceláře používají.

Různých druhů žaluzií je celá řada, nejběžněji používané jsou vertikální žaluzie v oknech. Ty bývají nejčastěji hliníkové nebo plastové a bývají doplněné známým plastovým řetízkovým ovládáním. Viedeoukázku, jak se žaluzie správně ovládají najdete zde: http://tydenzen.cz/category/domov/

Tyto okenní žaluzie se připevňují na okna vevbitř interiéru pomocí drobných vrutů. Zásah do rámu okna je naprosti nepatrný a není důvod se po montáži žaluzií obávat ztráty záruky na nová okna.

Údržba žaluzií

Jak je to s údržbou žaluzií v oknech? Plastové ani hliníkové žaluzie ne vyžadují žádnou speciální údržbu, lze je ošetřovat běžnými čisticími prostředky. Pokud nedojde ke nechtěnému mechanickému poškození, lze okenní žaluzie používat řadu let bez nutnosti výměny lamel nebo ovládacího mechanismu.