MATO-DUO s.r.o.

Levné gabionové ploty

Gabionové ploty nebo-li zkráceně gabiony patři dnes mezi velmi oblíbené varianty, jak si ohraničit pozemek nebo rodinný dům. Gabionem získáte soukromí, bezpečnost, ochranu, ale také vynikající izolaci hluku. Jsou prakticky bezúdržbové, což ocení především ti, kteří chtějí spořit čas a peníze, které mohou vynaložit jinam. Gabiony lze také využít jako opěrné zdi nebo na zahradách jako gabionové lavice, květináče a altány. Pro nekonečnou možnost využití si lze gabiony pořídit.

Jaký gabion vybrat?

Existují sypané nebo skládané gabionové ploty a podezdívky. Zákazníci ve velké většině tvrdí, že sypaný gabionový plot je hezčí než právě ten skládaný, že je více přírodní a působí tak estetičtěji. Důležitým prvkem je i kámen, který dodává vzhled a konečnou podobu gabionu. Hlavním účelem, který gabiony mají, je pro oba typy stejný. Oba mají funkci takzvané opěrné stěny.

Gabionové ploty mají nižší pořizovací cenu v porovnání s klasickými konstrukcemi. Mají dlouhou životnost a nejsou náročné na údržbu (nemusí se neustále natírat). Absorbují energii vody, kterou propouští. Nejsou náchylné na poškození mrazem a lze je také instalovat i v horších podmínkách, takže i například za deště. Není je nutné v porovnání s klasickým obložením na beton izolovat a také není nutný železobetonový základ (stačí pouze kamenný zhutněný).