MATO-DUO s.r.o.

Efektivní stínící technika pro dům i byt

Při stavbě nových domů nebo při rekonstrukci těch starých jsou v poslední době velice oblíbené velké prosklené plochy. Pokud je dům umístěný v přírodě, nebo alespoň obkopený velkou zahradou se spoustou zeleně, je takové řešení pro běžný život velice vhodné. Žít v kontaktu s přírodou je pro spoustu lidí svále větší ideál. Velké prosklené plochy  vytvářejí dojem, že člověk bydlí v zahradě, na louce v přímem kontaktu.

Toto řešení máale jednu nevýhodu – obyvatel takového interiéru je vystaven poměrně intenzivnímu slunečnímu svitu. V zimních měsících, kdy je slunešního svitu díky krátkým dnům méně, to ještě není tak horké. Ale při horkých letních dnech je dlouhotrvající sluneční svit nepříjemný a mlže být až zdraví ohrožující. Pěkné články o stínící technice najdete taky zde: http://www.bydleni-ok.cz/.

 

Jaké je tedy řešení? Pokud bydlíte uprostřed vzrostlé zahrady, máte přírodní stínění proti slunci vyřešené. Vzrostlé stromy posyktují dostatek stínu na to, aby se váš interiér nebezpečně nepřehříval. Pokud takové štěstí nemáte, je dobré se poohlédnout po vhodné stínící technice.

Stínící technika nejsou jen žaluzie

Vhodná stínící technika se používá proti slunečnímu svito odpradávna. Nejznámější způsoby, jak se proti slunci chránit jsou různé rohože a přístřešky z přírodních materiálů. V našich zeměpisných šířkách se nejčastěji používají průmyslově vyráběné žaluzie. Tyto žaluzie existují ve více variantách, nejznámější variantou žaluzií jsou horizontální plastové žaluzie.

V kancelářích a  průmyslových provozech se často můžeme setka s vertikální verzí žaluzií, jsou to vlastně jakési závěsy vyrobené ze zatahovacích žaluzií. Rozdíl oproti vertikálním žaluziím je v délce a šířce jednotivých zatahovacích lamel.

Pokud hledáte zajímavé rady a tipy na zkrášlení vašeho domoba nebo zahrady, pročtěte si tuto rubriku: http://bydleni-ok.cz/category/hobby-a-zahrada/