MATO-DUO s.r.o.

Jak vybrat optimální dětskou matraci?

Určitě jste řešili koupi nové matrace pro své dítě, ale napadla Vás otázka – jak vybrat tu nejlepší? I výběr a následná koupě dětské matrace s sebou nese svá specifika. Pro mladé tělo je výběr správné matrace klíčový, jelikož se vyvíjí a je důležitější mít kvalitní matraci než dospělý. Pokud se vybere špatná matrace, může se dítěti poškodit páteř na celý život. Matrace by měla dítěti poskytovat podporu celému tělu. Pokud je tedy ve spánku páteř dlouhodobě ve špatné poloze, může se špatně vyvíjet. To vše může mít za následek přechodné, ale i trvalejší změny na páteři, které se poté v dospělosti mohou obtížněji napravovat a tak projevovat různé problémy.

Dle odborníků je pro dětské tělo lepší tvrdší matrace. Na stupnici od 1 do 5, jde o stupeň 3 a více. Nemělo by se tedy zapomenout na výběr matrace a k němu kvalitní postel s kvalitním roštem. Bez tohoto spojení pak matrace neplní svůj účel. Matrace by měla mít i dostatečnou tloušťku, aby se moc neprohýbala.

Závěrem lze tedy říci, že správnou tuhost matrace lze určit podle toho, že dítěti ležícímu na matraci, ve všech polohách spánku tvoří dokonalou oporu páteře a nedochází tak k deformaci. Musí držet anatomický tvar páteře. Pokud tedy nebudete moci rozhodnout, volte matraci vždy tvrdší, tzn. středně tvrdou až tvrdou.

Vybírat kvalitní matrace pro zdravý spánek můžete v internetovém eshopu Moderní spaní, kde zakoupíte různé matrace, a to pro děti, dospělé, studenty. Jde o kvalitní levné matrace. V sortimentu se nachází ale i rošty, postele, přikrývky a polštáře nejrůznějších tvarů a druhů. Zakoupíte matrace 1+1 zdarma zde veškeré vybavení pro kvalitní a zdravý spánek.