MATO-DUO s.r.o.

Okenní folie jsou nejen proti slunci

V tomto článku vám chceme představit zajímavý produkt – tím jsou okenní folie. Jejich využití je velice všestranné, více se o této technologii dozvíte například v těchto článcích: http://www.zenacz.cz/. Na tomtowebu jsme shromáždili zajímavé informace o této problamtice.

Jaké existují druhy okenních folií

Běžně se s okenními foliemi člověk příliš často enpotkává nebo si to spíše neuvědomuje. Folie, které bývají v oknech plní celou řadu praktických funkcí: můžou to být folie proti rozbití okna – to jsou bezpečnostní folie, folie dekorativní, proti slunci (protisluneční), termo-izolační, nebo UV folie, které chrání nábytek a bytové doplňky v interiéru proti poškození slunečním svitem.

Jak se okenní folie do oken instalují

Instalace všech druhů okenních folií je obdobná. Většinou se nanáší na mokré sklo a po precizním ustavení se přebytečná voda vyhladí ven a okenní folie perfektně přilne ke skleněnému podkladu. Tímto způsobem lze polepit I rozsáhlé skleněné plochy třeba velkých obchodních výloh. Samozřejmě, že sklo na které se folie lepí musí být dokonale čisté a odmaštěné vhodným odmašťovacím prostředkem. Ideální postup, jak připravit okno nebo výlohu na nalepení okenní folie je popsána na tomto blogu: http://zenacz.cz/category/bydleni-inspirace-rady-tipy/

Jaká je životnost okenní folie

Životnost okenní folie je dána typem folie a také jejím umístěním. V délce životnosti okenní folie hraje roli také to, zda je folie umístěná na vnitřní nebo vbější straně okna. Pokud je na straně vnější, je daleko více namáhaná povětrnostními vlivy a její životnost se tak o něco zkracuje.

Na všechny druhy okenních folií a také na jejich nalepení je samozřejmě poskytovaná zákonná záruka. Všechny druhy okenních folií jsou vhodné pro náročné podmínky.