MATO-DUO s.r.o.

Osvětlení domácnosti

Když Bůh tvořil svět, se světlem se příliš nepáral. My to ale dnes nemáme tak jednoduché, nestačí jen zatleskat nebo říct onu kouzelnou formulku „Budiž světlo.“, když chceme přivést světlo do svých domovů, musíme si vypomoci osvětlením. Světlo do domu se dá přivést mnoha různými způsoby.

 

Přes den jde zachytit slunce skrz okna, ovšem večer, když jsou kryta záclonami nebo žaluziemi, nastává teprve ta chvíle, kdy se naplno může projevit naše světelná kreativita. Lampy, lampičky, lustry, bodovky nebo jenom dekorativní osvětlení může přinést do domu nevídanou atmosféru, která se dotkne doslova každého.

 

Světlo zkrátka není jenom zdroj světla, abychom v noci nešlápli na kostku lega, ale plnohodnotná součást domu, která může vytvořit radostnou, romantickou, smutnou nebo třeba slavnostní či konkrétně vánoční atmosféru. Světlo zkrátka k vybavení domu patří, sice samostatná žárovka trčící od stropu splní svou úlohu stejně, ale takové spartanské řešení osvětlení nemůže nikomu vnést do duše nějaký pocit.

Lampa i lampička

Málokdo se dívá v místnostech na strop, což je velká chyba. Osvětlení nikdy není středobodem celého pokoje, takovou úlohu většinou zaujímají větší kusy nábytku, který udávají styl celému prostoru. Přesto se na takové místnosti lze dívat v různém světle a úhlu pohledu. Obyčejně do nejvíce navštěvovaných pokojů jako je ten obývací nebo třeba kuchyň, patří výraznější světla v podobě lustrů nebo svítidel zavěšených od stropu.

 

Pro pohodlnější sledování třeba filmu jsou potom vhodnější bodová světla nebo vysoké lampy, které jsou schopné zastavit úplnou tmu, ale přitom nezářit jako během bílého dne. Také na práci, když na ni potřebujete vidět, není nutné rozsvěcet velké světlo, neboť postačí menší lampička na stole. Snáze se pracuje s lampičkou samostatně stojící, ale lze využít i služeb lampičky s klipem, která se přichytí k nábytku. Kapitolou samo o sobě jsou již zmíněné dekorace, které mohou romanticky dokreslovat scénu nebo třeba přinášet vánoční veselí.