MATO-DUO s.r.o.

Stínící technika v kancelářích

Většina obytných místností, které jsou vystaveny slunci, je třeba před přílišným slunečním zářením chránit. K tomu slouží vhodná stínící technika, atť už to jsou různé druhy žaluzií, markýzy nebo protisluneční folie.

 

V tomto článku se zaměříme na ochranu před sluncem v kancelářích, kancelářských a konferenčních místnostech.

Kancelářský nábytek a jeho ochrana před sluncem

Materiál, použitý na výrobu kancelářského nábytku se dá rozdělit do dvou kategorií. První z nich je dřevo, buď masivní nebo dýha nebo to jsou materiály umělé, jako je MDF deska nebo dřevotříska. Všechny tyto materiály, které se používají na výrobu kancelářského nábytku, jsou v různé míře citlivé na sluneční záření. Umělé materály mají proti slunečnímu svitu vyšší odolnost, kancelářský nábytek vyrobený ze dřeva je třeba proti slunečnímu svitu chránit lépe.

Jednou z možností ochrany kancelářského nábytku je nátěr některým z UV odolných laků, lazur nebo barev. Ani tak se ale nedá zabránit mírné změně odstínu dřeva.

Vhodné místo pro kancelářský nábytek

Ideálním řešením ochrany kancelářského nábytku je kombinace vhodného umístění, případně zastínění nábytku, a vhodného nátěru.

Při zařizování kanceláře a rozmisťování kancelářského nábytku je vhodné na tato omezení myslet a kancelář situavat tak, aby kancelářský nábytek ani pracovník v kanceláři netrpěli zbytečně intenzivním sluneční záření.

Jak správně umístit kancelářský nábytek si nejlépe nechte poradit od zkušeného architekta nebo výrobce kancelářského nábytku. Určitě se vám tato námaha vyplatí.

Správné umístění kancelářské židle

 

Za pracovním stolem, na kancelářské židli, tráví člověk většinu pracovního času. Správnému umístění kancelářské židle proto věnujme dostatek usílí. Pokud prostory kanceláře neumožní ideální umístění kancelářské židle, použijte vhodné stínění oken proti slunečnímu záření.