MATO-DUO s.r.o.

Tieniaca technika v kanceláriách

Väčšina obytných miestností, ktoré sú vystavené slnku, je potrebné pred prílišným slnečným žiarením chrániť. K tomu slúži vhodná tieniaca technika, či už to sú rôzne druhy žalúzií, markízy alebo protislnečné fólie.

V tomto článku sa zameriame na ochranu pred slnkom v kanceláriách, kancelárskych a konferenčných miestnostiach.

Kancelársky nábytok a jeho ochrana pred slnkom

Materiál, použitý na výrobu kancelárskeho nábytku sa dá rozdeliť do dvoch kategórií. Prvý z nich je drevo, buď masívne alebo dyha alebo to sú materiály umelé, ako je MDF doska alebo drevotrieska. Všetky tieto materiály, ktoré sa používajú na výrobu kancelárskeho nábytku, sú v rôznej miere citlivé na slnečné žiarenie. Umelé materály majú proti slnečnému svitu vyššiu odolnosť, kancelársky nábytok vyrobený z dreva je potrebné proti slnečnému svitu chrániť lepšie.
Jednou z možností ochrany kancelárskeho nábytku je náter niektorým z UV odolných lakov, lazúr alebo farieb. Ani tak sa ale nedá zabrániť miernej zmene odtieňa dreva.

Vhodné miesto pre kancelársky nábytok

Ideálnym riešením ochrany kancelárskeho nábytku je kombinácia vhodného umiestnenia, prípadne zatienenie nábytku, a vhodného náteru.
Pri zariaďovaní kancelárie a rozmiestňovanie kancelárskeho nábytku je vhodné na tieto obmedzenia myslieť a kancelária situavat tak, aby kancelársky nábytok ani pracovník v kancelárii netrpeli zbytočne intenzívnom slnečné žiarenie.
Ako správne umiestniť kancelársky nábytok si najlepšie nechajte poradiť od skúseného architekta alebo výrobca kancelárskeho nábytku. Určite sa vám táto námaha oplatí. 

Správne umiestnenie kancelárske stoličky

Za pracovným stolom, na kancelárskej stoličke, trávi človek väčšinu pracovného času. Správnemu umiestneniu kancelárske stoličky preto venujme dostatok úsilia. Ak priestory kancelárie neumožní ideálne umiestnenie kancelárske stoličky, použite vhodné tienenie okien proti slnečnému žiareniu.

Obľúbená kancelárske kreslá

Kancelárske kreslá bývjí tiež často nazývané ako mamažerská kresla. Používa sa väčšinou v kanceláriách stredného a vyššieho manažmentu. Umiestniť kancelárske kreslá v priestore chce istý cit a priestorovú orientáciu, toto kreslo by Nelo tvoriť dominantu kancelárie. 


Načrtli sme v tomto článku možností úpravy kancelárie, vybavenie kancelárie kancelárskym nábytkom a kancelárskymi stoličkami a kreslami. Snáď Vám tieto informácie poslúžia k dobrému zariadenie vašej kancelárie.